Miért van szükség a lakásfelújításra, lakásátépítésre és lakáskorszerűsítésre?
A lakásfelújítás és a lakáskorszerűsítés jelentősége.
Egy lakásfelújításnak több szempontból is nekiláthat az ingatlan tulajdonosa. Az állapota, a kinézete, és használhatósága nem megfelelő indokot adhat a lakásfelújításra. Ennél viszont több alapja van a lakásfelújítás által elvégzett korszerűsítésnek.
Mit is jelent pontosan a bevezetőben leírt tájékoztató? Amennyiben régóta saját tulajdonában van a lakás, és már vagy húsz éve történt rajta komolyabb ráncfelvarrás akkor elképzelhető, hogy időszerű egy újabb arculat váltás otthonában. Ami annak idején divatos volt, mára elkopott a használattól, unalmassá vált az évek során. Egy használt ingatlan megvásárlásakor nem is álmodhat arról, hogy az ízlésének megfelelő ingatlant megtalálja és mindössze csak beköltöznie kell. Amennyiben más probléma nem merül fel egy lakásátalakítás, vagy lakásfelújítás kivitelezésével hamar megoldható a probléma. Ennél nagyobb problémát jelent, ha már a lakáskorszerűsítés is elengedhetetlen. Mi a különbség a kettő között? Amíg a felújítási munkák , hogy úgy fogalmazzak a felszínen történnek, addig a korszerűsítés mélyebbre ható munkát igényel. Ebbe legfőképpen a gépészeti rendszer átalakítása tartozik. A víz és lefolyó vezetékek kicserélése, a fűtésszerelés és ma már nélkülözhetetlen gáz szerelési munkák és ezek legtöbbször komoly bontási munkák nélkül nem megoldhatók. Ennél valamennyivel egyszerűbb, de szintén kőműves munkáját igénybe vehető az ablakok cseréje. Igen, a korszerűsítéshez sorolható, ugyanis a jó hőszigetelésű ablakokkal az idők folyamán szintén sokat spórolhat a fűtési számlán.
Tehát válaszolva a saját kérdésemre, amit a bevezető adott. Egy lakásfelújítást lehet csak a divat és az új dizájn miatt, de a lakáskorszerűsítést már elképzelhető, hogy kényszerűségből kell elkezdeni.